Horkovzdušné kolektory

Technický list Chcete se dozvědět více?

Kolektor pracuje na principu cirkulace vzduchu. Plochu absorbéru ohřívají sluneční paprsky. Po dosažení teploty 35°C sepne ventilátor. Ve spodní části kolektoru je nasáván chladný vzduch z místnosti a horní částí proudí do místnosti vzduch ohřátý.
Horkovzdušný kolektor nachází široké uplatnění při vytápění, ale i vysoušení vnitřních prostor, kde zajišťuje bezobslužný, plně automatický provoz. Svoje místo si našel i při přitápění na chatě, skleníku, v sušičkách píce i ovoce. Používá se k vytápění v kombinaci s klasickým ústředním vytápěním, nebo elektrickým přímotopným vytápěním. Automatický provoz zajišťuje s úspěchem temperování a vytápění chat, ale i rodinných domů, kanceláří i dílenských provozů. Dokonale vysouší pícniny, ovoce, ale i vlhké zdivo při plném uzavření objektu. Vzhledem ke svým velmi nízkým nákladům na provoz - pouhých necelých 15 Watů ! - je vítaným pomocníkem ve vytápění mimo jiné i ve spojení s fotovoltaickým panelem.

Ventilátor nové technologie se špičkovým designem a dokonalým patentovaným uzavíracím mechanismem v klidovém stavu umožňuje výběr z několika barev. Možnost různých integrovaných doplňků, jako například vlhkostní čidlo, staví tento geniálně promyšlený a úsporný výrobek do popředí zájmu zákazníků.

Horkovdušný kolektor je určen prvořádově k montáži na jižní stěnu v místech místnosti, která má být přitápěna. Instalace pro suterénní využití je možná pomocí tubusů zavedených od kolektorových vstupů do suterenní místnosti s tím, že by měl být pokud možno dodržen rozvor  jednotlivých vstupů. Je však nutné počítat s drobnou ztrátou tepla v tubusech a s nárůstem několik watů na spotřebě ventilátoru. K dispozici jsou dva základní typy kolektorů - jeden je určen k připojení na el. síť 230 V a druhý je pro zapojení na fotovoltaický panel. 
Horkovzdušný sluneční kolektor vyrábíme z kvalitních materiálů ve standartních rozměrech, ale i v rozměrech dle přání zákazníka.

Záruka na kolektor je 2 roky. Životnost minimálně 25 let.

Tento cenově přístupný český výrobek byl vyvinut a vyroben moderní technologií, která využívá principu nucené cirkulace ohřátého vzduchu. Plně automatický provoz zajišťuje ventilátor se zanedbatelnou spotřebu energie. Při výrobě byly použity velmi kvalitní nekorodující materiály s dlouhou životností.

Technické údaje:

Výška 2014 mm
Šířka 1064 mm
Hloubka 85 mm
Absorpční plocha 1,95 m2
Hmotnost 13 kg
Průtočný objem vzduchu 80 - 100 m3/hod.
Napájení ventilátoru 230 V
Příkon ventilátoru 15 W
Max. teplota absorbéru 110oC
Energetický zisk 560 - 780kWh/rok
Pro vytápěnou místnost 50m3/1 kolektor