Tepelná čerpadla

Technický list - souhrn Chcete se dozvědět více?

Tepelná čerpadlaKomfortní, ekologický a energeticky ekonomicky úsporný zdroj tepla pro vytápění a ohřev vody. Jsou optimální alternativou pro všechny, kteří chtějí snížit provozní náklady a zároveň ekologické dopady spojené s vytápěním. Tepelná čerpadla PZP patří na evropském trhu k nejprodávanějším a jejich uživatelé na nich oceňují zejména vysokou kvalitu, vynikající technické parametry, užitné hodnoty a spolehlivost. Životnost je minimálně 25 let.

Tepelné čerpadlo pracuje ve svém principu jako chladicí zařízení, jehož hnacím prvkem je spirálový kompresor. Zařízení odvádí ve výparníku teplo z okolního prostředí – tím toto prostředí ochlazuje – a pomocí hnací elektrické energie ho předává v kondenzátoru do prostředí s vyšší teplotou, například do topné vody – tím toto prostředí ohřívá.

Teplo převáděné z výparníku do kondenzátoru se přitom zvětšuje o teplo, na které se v kompresoru mění hnací elektrická energie. Jinými slovy řečeno: tepelná energie produkovaná tepelným čerpadlem je dána součtem obou vložených energií, což znamená, že je vždy větší než energie hnací.