Záruky a živostnost panelů
Používáme solární panely Kyocera s garancí životnosti až 20 let*
Solární panely jsou ekonomickým řešením provozu domu a to díky efektivnímu pohlcování až 95% slunečního záření. Základem solárního panelu Kyocera je křemíková podložka, která se skládá z většího počtu menších polykrystalů. Účinnost polykrystalických článků se pohybuje od 12 do 14% (výjimečně až 16%).
Solární panely jsou investicí do budoucnosti, která se vám navrátí. Dodáváme solární panely pro domy i výrobní haly po celé České republice. Šetřete peníze, ale i životní prostředí.
Velkou výhodou je instalace na všechny typy střech i fasád. Navíc vás o výhodnosti investice do solárních panelů přesvědčí životnost, kterou výrobce garantuje až 20 let* při max. poklesu výkonu na 80%.
Výhody solárních panelů Kyocera
- vysoká účinnost polykrystalických článků (vývoj od roku 1975)
- prověřená životnost (instalace od roku 1984, degradace po 25 letech pouze 9,6%)
- jedinečná technologie článků leptáním - pyramidální struktura článků, maximální možný výkon v maximálním čase = vyšší výnos oproti konvenčním technologiím
- flexibilní rozměry modulů s výkony od 50 Wp do 240Wp
- vysoká tuhost speciálně navrženého hliníkového rámu
- krycí deska panelu je vyrobena z tvrzeného antireflexního skla s EVA folií, která je odolná proti nežádoucím vlivům počasí (déšť, kroupy, vítr)
Testování solárních panelů Kyocera
Jako jedna z mála společností se může Kyocera pochlubit dlouhodobými testy modulů v reálném čase (viz. FVE systém instalovaný v Sakuře v roce 1984), kde moduly vykazují nadstandardní parametry degradace křemíkových destiček. Společnost Kyocera klade značný důraz na testování jednotlivých modulů v těch nejextrémnějších podmínkách.
Některé testy, požadované pro certifikaci modulů, záměrně prodlužují, tak aby byla vždy jistota, že se ke konečným zákazníkům dostane pouze prvotřídní zařízení, které bude fungovat v maximálním možném čase.
Zajímavost:
Společnost Kyocera provedla reálný test stárnutí fotovoltaických modulů. Test proběhl v Japonské Sakuře na fotovoltaickém systému o výkonu 43 kWp. Instalace tohoto systému proběhla v roce 1984, byla zde použita obdobná technologie FV panelů jakou používá Kyocera dodnes (polykrystalický článek). Samozřejmě dnes jsou technologické postupy výroby a použití některých materiálů na mnohem vyšší úrovni.
Z testu vychází, že reálné stárnutí po 10-ti letech bylo pouze 4% oproti nominálním hodnotám. Po 23 letech fotovoltaické panely zestárly na hodnotu 8,6% (jedná se o průměrnou hodnotu), tj. 91,4% nominálních hodnot fotovoltaického modulu. Nyní je dostupná i průměrná hodnota stárnutí po 25-ti letech a to pouze 9,6%!
Zdroj: www.mtechsolar.cz